Feng shui dla umysłu

Dr Michael Bohne

Wydawnictwo Studio Astropsychologii


Pozycję można kupić w sklepie internetowym www.talizman.pl

Feng shui to starożytna chińska nauka stosowana już w neolicie, oparta na uważnej obserwacji otoczenia, sił przyrody, świata, kształtów oraz ich wpływu na człowieka i ich wzajemnych zależności. Na tej podstawie powstała wiedza, która odpowiednio zastosowana może wywołać pozytywne efekty w życiu. Feng shui to sztuka, która porządkuje nasze otoczenie, pozwala czuć się bezpiecznie, dzięki czemu odczuwamy spokój i równowagę. Nikt nie lubi przebywać w nieuporządkowanym środowisku. Wiadomym jest, że zbędne rzeczy blokują przepływ energii. Wszelki bałagan wzbudza niechęć i nie sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu. Chętniej przebywamy w czystym, uporządkowanym otoczeniu, w którym możemy się zrelaksować. Dokładnie to samo dzieje się w naszych umysłach, gdy tkwi w nich wewnętrzny chaos. Zalegające stare emocje lub myśli utrudniają wolny przepływ energii w ciele i prowadzą w ten sposób do powstawania blokad. Ten nadmiar uniemożliwia życie w zgodzie z samym sobą i otoczeniem oraz hamuje nasz wewnętrzny rozwój. W książce „Feng shui dla umysłu” przedstawiona jest metoda usuwania z naszego organizmu zastojów energetycznych, nazywanych przez autora „rupieciami”. Tak jak tradycyjne Feng Shui oczyszcza nasz dom i zapewnia właściwy przepływ energii, tak ćwiczenia zawarte w tej książce zagwarantują harmonię i optymalny stan naszego umysłu.

Tytuł książki trochę mnie zmylił, gdyż spodziewałam się w niej informacji o sztuce feng shui w odniesieniu do aranżacji naszego pomieszczenia tak, by miało to pozytywny wpływ na nasz organizm. Tymczasem opisuje ona działanie prostej i popularnej ostatnio techniki opukiwania punktów na ciele. Dzięki temu możemy sami sobie pomóc w uzyskaniu lepszego zdrowia i jednocześnie uwolnić się od blokad energetycznych. Dr Michael Bohne opracował metodę, która pozwala uporządkować nie tylko stan organizmu ale też swoje życie. Twierdzi, że: „Przy pomocy coraz lepiej znanych i wciąż rozwijających się technik opukiwania, psychologii energetycznej możemy uporządkować nasze życie emocjonalne i poznawcze”.

Książka zawiera trzy główne części, na które składa się kilka rozdziałów. Poznajemy w nich podstawy feng shui, przepływu energii i jakie znaczenie ma jej swobodny przepływ na nas i to na to co nas otacza. Autor odnosi zasady feng shui do przepływu energii w naszym organizmie, pokazuje co „zaśmieca” nasz umysł, przedstawia historie pacjentów, klientów i ich sposoby uwalniania się z emocjonalnych obciążeń. Wprowadza stopniowo w temat opowiadając o korzeniach technik energetycznych opukiwania punktów akupunkturowych, przedstawia różne gatunki rupieci, które możemy przechowywać w naszej głowie, które nie pozwalają nam się rozwijać i dokonywać zmian życiowych. Znajdziemy tu także Instrukcję odrupiecania, test Feng Shui wg. Siatki Bagua, który pomoże dowiedzieć się jakie negatywne odczucia i myśli mają na nas destrukcyjny wpływ, listę emocji ułatwiającą ustalenie co zabiera nam energię, test wewnętrznego wzorca samosabotażu, ćwiczenia samoakceptacji i wiele innych.

Druga część książki poświęcona jest metodom radzenia sobie z blokadami. Zawarte są w niej praktyczne ćwiczenia, które pomogą w świadomym zarządzaniu własnymi emocjami. Poprzez opukiwanie punktów meridianowych pozbędziemy się obciążeń i podniesiemy poczucie własnej wartości a to doprowadzi do uwolnienia od złych emocji, które obciążają naszą psychikę. Pomocne w zaprowadzaniu wewnętrznego porządku są tabelki, rysunki i karty pracy. Poznajemy Metodę 8 Kroków, sposoby radzenia sobie z obwinianiem siebie i innych, zdania i zadania testowe do rozpoznawania wzorców samosabotażu, punkty akupunkturowe do opukiwania, do stosowania w czasie afirmacji, wyznaczaniu celu, samoakceptacji. Dzięki temu wprowadzimy harmonię i równowagę przede wszystkim w umyśle a to z kolei „staje się czymś w rodzaju Feng Shui dla duszy.” Warto uświadomić sobie, że „Im więcej balastu się pozbędziesz, tym wyższa będzie jakość twojego życia”.