Strażnicy istnienia

Eckhart Tolle, Patrick McDonnell

Wydawnictwo Studio Astropsychologii


Pozycję można kupić w sklepie internetowym www.talizman.pl

Żyjemy w czasach komputerów, internetu, mediów. Nie mamy czasu dla siebie, drugiego człowieka, zanikają więzi międzyludzkie, współczucie. Nasz świat się zmienia, czas pędzi coraz szybciej, rok za rokiem mija a my ciągle „śpimy”. Zapominamy o zwykłych codziennych przyjemnościach, o potrzebach naszej duszy czyli nas samych, naszych marzeniach i ideałach. Gonimy za szczęściem, pieniędzmi, lepszym jutrem i zanim się obejrzymy – mijają dni, lata, które marnujemy na materialną stronę życia. Czy w tej codziennej krzątaninie mamy czas na zatrzymanie się, refleksję, zwolnienie tempa?

Szukamy nieraz rozwiązań, odpowiedzi w różnych źródłach, metodach, ćwiczeniach. Jednym z takich sposobów są książki, w których wiele jest tekstu, różnych myśli i propozycji zmian. Czasem jednak nie trzeba wiele mówić. Wystarczy jedno zdanie, które skłoni do zastanowienia, refleksji. Takie pozytywne i mądre krótkie teksty znajdziemy w niepozornej książeczce pt. „Strażnicy Istnienia” Eckhart’a Tolle’a.

Kim są Strażnicy Istnienia? To nasi czworonożni przyjaciele. Od nich możemy wiele się nauczyć. Są szczerzy w swoim zachowaniu i wyrażaniu emocji. Mój pies, gdy jest smutny albo gdy coś go boli albo w chwilach psiej radości, pokazuje to całym sobą. Jeśli mamy wątpliwości czy np. pies, kot ma jakieś odczucia, spójrzmy w jego oczy – tam, jest wszystko.

„Strażnicy Istnienia” są unikalnym przedsięwzięciem dwóch mistrzów w swoim fachu. Powstała w efekcie współpracy dwóch wspaniałych osobowości Eckhart’a Tolle’a oraz Patrick’a McDonell’a. Pierwszy z nich znany jest w Polsce z takich książek jak: „Nowa Ziemia. Przebudzenie świadomości sensu życia,” „Mowa ciszy. Twoje codzienne wsparcie”, „Potęga teraźniejszości”, „Nie jesteś samotną wyspą”. Jest znanym autorytetem w dziedzinie ezoterycznej, nauczycielem duchowym, autorem wielu bestsellerów. W swoim najnowszym przedsięwzięciu Eckhart Tolle przygotował przemawiające do wnętrza każdego człowieka sentencje. Rysunki zamieszczone w tej publikacji wzorowane są na popularnych kreskówkach amerykańskich, stworzonych przez Patrick’a McDonnella, który kierowany miłością do zwierząt wymyślił w 1994 roku zabawne historyjki, którego bohaterami są Mutts’y. Opracował on ilustracje, które wywołują wyłącznie pozytywne uczucia. Efektem współpracy dwóch nieszablonowych twórców jest dzieło, które gwarantuje uśmiech i refleksję nad wszelkimi żywymi istotami na ziemi. Książeczka świetnie sprawdza się w szukaniu natchnienia, spokoju, tematu do przemyśleń czy poprawy nastroju. Otwierając ją na „przypadkowej” stronie widzimy pogodny rysunek i mądrą sentencję. Na przykład: „Zasadnicze zadanie, jakie na tym świecie spełniają zwierzęta domowe, nie zostało w pełni rozpoznane. Utrzymują one miliony ludzi przy zdrowych zmysłach” Trudno się z tym nie zgodzić.

Książka skłania do wejrzenia w głąb siebie i wydobycia tego, co pozytywne. Pozwala odkryć miłość do wszystkich ludzi, zwierząt, roślin i całej natury. Przesłania zawarte w publikacji pomagają nam nie tylko poczuć się częścią jedności zwanej życiem, ale też cieszyć się chwilą obecną. Umożliwiają też odkrycie na nowo otaczającego nas piękna, o którym tak często zapominamy. Ta książka jest skierowana do osób, które chcą doceniać piękno i czar otaczającego je świata oraz ujrzeć cud życia.