Wielka księga komunikacji z duchami

Jak nawiązać kontakt z Drugą Stroną

Raymond Buckland

Wydawnictwo Studio Astropsychologii


Pozycję można kupić w sklepie internetowym www.talizman.pl

Spirytualizm, duchy, zjawiska paranormalne budzą u wielu strach, obawy, negatywne nastawienie. Wszystko to wynika z tego, że mało wiemy o Tamtej Stronie życia. Czym są duchy, zjawy, niematerialne byty? Nie wiedza powoduje, że postrzegamy je często jako niebezpieczne zjawy, które czyhają na niewinnych ludzi albo jako zagubione duszyczki szukające drogi do Nieba. Jeszcze inni widzą w nich bliskich nam zmarłych, którzy pragną przekazać nam jakieś niezwykle ważne przesłanie. Jaka jest prawda? Co powinniśmy wiedzieć o tej sferze życia? Odpowiedź na te pytania znajdziemy dzięki najbardziej kompleksowemu na polskim rynku poradnikowi dotyczącemu komunikacji z Drugą Stroną.

Książka, jak większość publikacji Wydawnictwa Studio Astropsychologii, jest bardzo starannie i ładnie wydana. Trzymając ją w ręku można mieć wrażenie, że faktycznie mamy przed sobą tajemną księgę, która za chwilę wyjawi nam długo skrywane tajemnice. Napisał ją Raymond Buckland, który jest prekursorem w tej dziedzinie na tym rynku, nazywany „ojcem amerykańskiej Wicca”. Jest on jednocześnie jednym z najbardziej rozpoznawanych autorytetów z dziedziny parapsychologii. Urodził się w 1943 roku w Anglii. W 1962 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Jego zainteresowania okultyzmem zrodziły się ponad 60 lat temu. Ma w swoim dorobku przeszło 30 publikacji poświęconych zjawiskom paranormalnym. Teraz oddaje on w ręce czytelników publikację, która jest przeznaczona zarówno dla tych, którzy chcą samodzielnie kontaktować się ze światem umarłych, jak i dla osób pragnących zaspokoić swoją ciekawość odnośnie tego, co się dzieje po Drugiej Stronie.

Książka podzielona jest na siedemnaście rozdziałów, które nazwane zostały lekcjami. Każda z nich kończy się pytaniami sprawdzającymi przyswojenie wiedzy z danej części oraz sylwetkami znanych postaci takich jak: John Edward, Jean Dixon, Abraham Lincoln, Sir Arthur Conan Doyle. Tematyka książki dotyczy szerokiego zakresu spirytualizmu. Poznajemy jego historię powstania w Anglii, Ameryce, Europie. Poznajemy narzędzia i sposoby przeprowadzania rozmowy przy pomocy tablicy ouija, pisma automatycznego, duchowej fotografii, uzdrawiania duchowego i na odległość, channelingu oraz Kół Rozwoju. To nie tylko książka o duchach ale też o czakrach, ich wzmacnianiu, kontaktach z przewodnikami duchowymi, aniołami, uzdrawianiu duchowym, channelingu. W podręczniku autor zawarł wiele ćwiczeń pomocnych w regulacji energetycznej naszego ciała jak i w rozwijaniu swoich zdolności paranormalnych. Dzięki nim nauczymy się jak prawidłowo oddychać, medytować, wzmocnić i zrównoważyć czakry, wzbudzić przepływ kundalini, podnieść swoje wibracje, zabezpieczać się przed niepożądanymi bytami, energiami.

Już na początku Raymond Buckland stwierdza: „to właśnie od spirytualizmu zacząłem moją podróż po ścieżce wiodącej ku duchowemu oświeceniu.” W załączniku autor prezentuje nieuczciwe praktyki i sztuczki stosowane przez oszustów w czasie pseudo - seansów spirytualistycznych. Poza tym możemy poznać Deklarację Zasad przyjętą przez Narodowe Stowarzyszenie Spirytualistyczne, definicje dotyczące zjawisk spirytualizmu, założenia polityki społecznej Narodowego Spirytualistycznego Kościołów oraz odpowiedzi na pytania dotyczące poszczególnych lekcji zawartych w książce.

„Mam nadzieję, że niniejsza książka pomoże wyzwolić tę zdolność w każdym czytelniku, aby zmniejszyło się zapotrzebowanie na oszustwa, oraz aby wszyscy przekonali się, ze śmierć nie jest końcem. Istnieje po niej życie, w którym znów się spotkamy z naszymi bliskimi”

Chciałabym zaznaczyć, że książka jest wg mnie przeznaczona dla osób z dużą dozą rozsądku. Dostarcza ona mnóstwo informacji dotyczącej strefy, którą interesują się często osoby niedoświadczone, ciekawe nowych wrażeń. Nieumiejętne wykorzystanie każdej wiedzy ezoterycznej niesie ze sobą niebezpieczeństwo sprowadzenia na siebie kłopotów. Jeżeli potraktujemy treść zawartą w książce „Wielka księga komunikacji z duchami” jako zasób wiedzy o Tamtej Stronie, to myślę, że może ona wspaniale spełnić swoją funkcję. Książka jest przeznaczona wprawdzie dla wszystkich i z pewnością jej treść wiele wyjaśnia i zawiera mnóstwo przydatnych informacji, jednak byłabym ostrożna w niedoświadczonym kontakcie z duchami. Autor przede wszystkim zaspokaja naszą ciekawość odnośnie tego, co się dzieje po Drugiej Stronie. Jednak doświadczanie transu, jasnowidzenia, psychometrii, typtologii czy lewitacji należy stosować mądrze. „…nie należy przesadzać. Nie próbuj robić czegoś – czy to będzie patrzenie w kulę, jasnowidzenie, psychometria, czy cokolwiek innego – aż do utraty tchu!’ We wszystkim należy zachować umiar.