Św. Maryja – Królowa Aniołów

Jak uzyskać Jej wsparcie

Dr Doreen Virtue

Wydawnictwo Studio Astropsychologii


Pozycję można kupić w sklepie internetowym www.talizman.pl

Doreen Virtue do tej pory znana była z książek i kart dotyczących aniołów. Jest uważana za eksperta w tej dziedzinie. Jej najnowsze dzieło dotyczy tym razem jednej z ważniejszych postaci w tradycji religijnej – Św. Maryi Matce Bożej. Autorka już na wstępie podkreśla: „Oto książka o charakterze bezwyznaniowym. Traktuje o pięknej, czułej, świętej Maryi. Myślę, że mogą zajrzeć do niej wyznawcy różnych religii oraz ruchów duchowych”

Głównym celem tej książki nie jest analiza i interpretacja tekstów religijnych lecz przekazanie wiedzy na podstawie doświadczeń zarówno samej autorki jak i osób, które doświadczyły cudów maryjnych. Postać Maryi zafascynowała autorkę w jej podróżach po świecie, gdzie spotkała się z różnymi uzdrowieniami i historiami związanymi z tą postacią.

„Maryja – podobnie jak Jezus i anioły oraz, przede wszystkim, Bóg – należy do wszystkich wyznań, religii, ścieżek i ludzi. Stanowi czystą miłość, która nie zna osądu, zazdrości czy rywalizacji.”

Nazwa – Królowa Aniołów związana jest z jej współpracą z Aniołami, którym przewodzi. Mimo, że zarządza aniołami, pamięta o swoich dzieciach na Ziemi i dlatego nazywana jest Matką. Zawsze jest gotowa nieść nam pomoc, wspierać, dodawać otuchy, uzdrawiać. odpowiedzieć na każde nasze wezwanie. Jej pełna miłości i opiekuńczości energia objawia się w naszym życiu w różny sposób. Poprzez wizje, sny, objawienia, inne osoby, figurki, obrazy. O jej wsparcie i pomoc możemy prosić w każdej sytuacji życiowej, w każdej sferze i problemie. Zawsze można liczyć na jej wstawiennictwo w trudnych chwilach bez względu na nasze przekonania, wierzenia czy przynależność społeczną.

W dwunastu rozdziałach Doreen Virtue ukazuje Maryję jako opiekuńczą, czułą, pełną światłą i miłości postać, z której emanuje siła, dobroć i troska o nas. Na początku poznajemy historię Maryi, kim była, jakie nosi imiona, jaką emanuje energią. Jej postać pojawia się zarówno w biblii, jak i w Koranie, literaturze islamu czy tradycji prawosławnej. U nas nazywana Królową Polski, matką wszystkich ludzi. O jej obecności świadczą wizje i odczucia wielu osób, którzy doświadczyli jej miłości, uzdrowienia. Możemy przeżywać różne historie, które zostały nadesłane przez czytelników publikacji Doreen. Opisują oni swoje cudowne doświadczenia związane z Matką Boską, jej objawieniami i opieką. W tych opowiadaniach Maryja przedstawiana jest jako pełna ciepła, empatii, wyrozumiałości i piękna postać, którą zawsze możemy poprosić o opiekę. Każda z osób podkreśla wyjątkowość tej chwili, niezwykle ciepłe i miłe doznania zarówno fizyczne jak i duchowe. Są to dla nich wydarzenia, które zapamiętują na całe życie. Historie te pogrupowane są tematycznie. Ukazują różne obszary działań Maryi – od uzdrowień, poprzez wsparcie w nieszczęściach, pomoc przy porodach, w karierze, a nawet rozwiązania problemów finansowych i materialnych. Możemy liczyć na nią w każdej sytuacji. Sposobów doświadczania jej obecności jest bardzo dużo. Autorka w swoim życiu również nieraz doświadczyła jej działania i stąd wynika jej głęboki szacunek do Maryi. Doreen opisuje w jaki sposób kontaktować się z Matką Boską, jak rozpoznać jej obecność w swoim otoczeniu, w jaki sposób możemy doświadczyć jej działania. Opisuje znaki i symbole kojarzące się z Maryją, miejsca jej kultu i objawień, które znajdują się na całym świecie. Na końcu książki zamieszczony został dodatek, w którym spisane zostały biblijne fragmenty świadczące o Matce Bożej i jej historii, a także modlitwy zarówno współczesne jak i tradycyjne takie jak: nowenny, liturgie.

Książka wypełniona jest energią wiary, bezwarunkowej miłości. Może być pokrzepiającą lekturą w chwilach smutku, dodającą otuchy, nadzieję na poprawę losu, wskazówki w poszukiwaniu własnej drogi. Nabieramy przekonania, że jeśli tylko poprosimy Matkę Bożą o pomoc, na pewno ukoi ona nasz umysł, pocieszy strapione serce, pomoże w problemach miłosnych, zawodowych, zdrowotnych. Warto pamiętać, że w każdej sytuacji mamy potężne wsparcie i książka Doreen Virtue nam to uświadamia.