Eksperyment intencjonalny

Waga Twoich myśli

Lynne McTaggart

Wydawnictwo Studio Astropsychologii


Pozycję można kupić w sklepie internetowym www.talizman.pl

Książek i publikacji na temat wpływu naszych myśli na nasze otoczenie ukazało się bardzo wiele. Wiadomo już, że każda myśl odpowiednio ukierunkowana potrafi znacząco zmienić to co nas otacza. Zanim coś się zmaterializuje, najpierw jest myśl. To my nadajemy jej siłę realizacji i moc tworzenia.

Lynne McTaggart postanowiła to sprawdzić sposobem naukowym. Szukała odpowiedzi w wielu źródłach, zasięgała opinii wielu autorytetów z różnych dziedzin i w ich pracach. Odpowiedzi próbowała znaleźć u znanych uzdrowicieli, duchowych mnichów, myślicieli, mistrzów wschodnich filozofii. Jej mąż podsunął jej myśl, by sama przeprowadziła badania i udowodniła słuszność swojej tezy. Stworzyła więc projekt pt. „Eksperyment intencjonalny”, który ma na celu pokazać, że nasze myśli, intencje mają ogromny wpływ na naszą rzeczywistość. Na kolejnych kartkach książki pod tym samym tytułem autorka zawarła plon swoich badań oraz odkryć, które ukazały się do tej pory.

To nie są pierwsze doświadczenia autorki w tej dziedzinie. W 1994 roku Lynne podjęła się wyjaśnienia i udowodnienia teorii fizycznych i biologicznych związanych z procesami leczenia homeopatycznego i duchowego. Wówczas również spotykała się z badaczami nauki z całego świata. Efektem tego było napisanie bestselerowej książki pt. „Pole. W poszukiwaniu tajemniczej siły wszechświata”.

Lynne McTaggart to znana dziennikarka i autorka światowych bestsellerów oraz popularnych biuletynów zdrowotnych w Wielkiej Brytanii. Stała się w swoim kraju szanowanym komentatorem w dziedzinie praktyk medycyny konwencjonalnej i alternatywnej, a także ulubienicą telewizji i prasy krajowej. Lynne McTaggart jest najlepiej sprzedającym się autorem, naukowcem i wykładowcą.

W swojej książce pt. „Eksperyment intencjonalny. Waga Twoich myśli”, przez pierwsze trzy rozdziały autorka zapoznaje nas z dowodami, które do tej pory zostały poprzez różne doświadczenia udowodnione i ukazujące w jaki sposób intencja i myśl działają na nas i nasze życie oraz jak można to wykorzystać w praktyce. W każdym z nas drzemie niezwykła siła, z której często nie zdajemy sobie sprawy. Książka uświadamia nam ten potencjał i uczy jak go wykorzystać. Według mnie jest ona napisana nieco zbyt naukowo ale za to dostarcza wielu ciekawych wiadomości. To jednak sprawia, że informacje w niej zawarte stają się wiarygodne i daje pewność, że nie są one wymysłem autorki.

Po przeczytaniu pierwszych rozdziałów wkraczamy w sferę napisaną w bardziej przystępny sposób. W ostatniej części autorka zachęca nas do praktycznego wykorzystania opisanej wcześniej wiedzy i przedstawia „plan skutecznego użycia intencji”. Znajdziemy w niej szereg ćwiczeń i porad, które sprawią, że nabierzemy własnej mocy. Dowiemy się dzięki nim jak wybrać odpowiednią dla siebie przestrzeń, jak naładować się mocą i osiągnąć szczyt intensywności swoich działań. Nauczymy się też rozwijać pełną świadomość w codziennych zajęciach, określać intencje, wizualizować. Przeczytanie książki to nie wszystko co oferuje Lynne McTaggart. Zachęca ona do wzięcia udziału w eksperymencie poprzez internet, byśmy mogli aktywnie w nim uczestniczyć.

„Naturalnie, nie musisz brać udziału w naszych eksperymentach. Jeśli nie życzysz sobie tego, możesz po prostu poczytać o eksperymentach intencjonalnych i wykorzystać niektóre z tych informacji, by dowiedzieć się, jak stosować intencje we własnym życiu.”

Zbadanie przebiegu myśli przez naukowców wydaje się czymś niemożliwym a jednak badania wykazują, że jest to możliwe. Wynika z nich wniosek, że ludzki mózg jest niesamowitym narzędziem, dzięki któremu możemy wpływać na nasz świat. Korzystając z badań opartych na najnowszych zdobyczach nauki w takich placówkach jak Princeton, MIT, Stanford oraz wielu innych prestiżowych uczelniach i laboratoriach, książka ujawnia niezwykłą prawdę. Okazało się, że cały wszechświat powiązany jest ogromną ilością pól energetycznych. To dzięki nim masz wpływ na wszystko, co Cię otacza. Myśl generuje własną namacalną energię, której możesz użyć, by ulepszyć swoje życie, a gdy połączysz swoje wysiłki z grupą osób, możecie wspólnie zmienić świat.

Warto poznać tę pionierską pracę, dzięki której Lynne McTaggart zabiera nas w niezwykłą podróż do zakamarków naszej świadomości. Z własnego doświadczenia wiem, że myśl to potężne narzędzie i dzięki niej można zmienić swoje życie, przyciągnąć to na czym nam zależy, spełnić marzenia. Im więcej osób będzie myśleć w podobny sposób, tym łatwiej będzie można dokonać zmian nie tylko w naszym małym, indywidualnym świecie ale również w skali całej ziemi.