Dlaczego Twoje dziecko choruje?

Jedzenie źródłem dolegliwości

Dr Kelly Dorfman

Wydawnictwo Studio Astropsychologii


Pozycję można kupić w sklepie internetowym www.talizman.pl

Tę książkę powinna przeczytać każda obecna i przyszła mama oraz tata, ale też wszelkie osoby, które opiekują się pociechami: babcie, ciocie, dziadkowie. Wiele nawyków żywieniowych stosowanych dziś w diecie malucha okazuje się mieć ogromny wpływ na stan jego zdrowia. Czy zastanawiałaś się, że przyczyną problemów żołądkowych, biegunki, wysypki, alergii może być niewłaściwe odżywianie? Czy to co reklamowane jest jako zdrowy posiłek jest faktycznie dobre dla małego żołądka? Choć niewielu rodziców zdaje sobie z tego sprawę, sami są odpowiedzialni za powstawanie tych dolegliwości. Dr Dorfman postanowiła otworzyć oczy ludziom na całym świecie i wskazać, w jaki sposób mogą uczynić swoje dzieci szczęśliwymi i zdrowymi. Co więcej, podpowiedziała, jak to zrobić bez wydania choćby złotówki na leki. Teraz jest możliwość pomocy wielu polskim rodzinom, które borykają się z problemem zdrowia swoich dzieci dzięki książce pt. ”Dlaczego Twoje dziecko choruje? Jedzenie źródłem dolegliwości”

„…to książka skierowana do rodziców, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu dobrego stanu zdrowia swoich dzieci; chcą być pewni oraz zdolni wdrażać najnowsze, aktualnie dostępne, naukowo poparte porady żywieniowe.”

Dr Kelly Dorfman znana jest jako ekspert w dziedzinie odżywiania i specjalistka od rozwiązywania problemów zdrowotnych poprzez odpowiednią dietę. Poszukiwanie praktycznych rozwiązań uczyniło ją popularną znawczynią tematu. Swoją wiedzę wykładała szeroko w całych Stanach Zjednoczonych, wielokrotnie była zapraszana do licznych programów telewizyjnych, w tym CNN, amerykańskiego Rano i Fox News. Szczególną troską i uwagą darzy dzieci. W związku z tym prowadzi wykłady na temat diety, jest autorką wielu artykułów na temat zdrowia i rozwoju dzieci. Kelly Dorfman ma tytuł magistra w żywieniu / biologii i jest licencjonowanym dietetykiem w Maryland i District of Columbia. Obecnie mieszka w stanie Maryland z mężem i ma troje dzieci.

W swojej książce „Dlaczego Twoje dziecko choruje?” ujawnia związki między żywieniem, a chronicznymi dolegliwościami wieku dziecięcego. Jednocześnie proponuje rodzicom proste i skuteczne rozwiązania, których potrzebują, by pomóc pociechom zdrowo się rozwijać. Zapewnia, że dzięki jej poradom można wyleczyć dziecko z wielu chorób i dolegliwości a tym samym uczynić dziecko zdrowszym a przez to szczęśliwszym. Dr Kelly Dorfman przedstawiła różne dzieje chorób u swoich małych pacjentów. Każdy przypadek został obszernie opisany w formie krótkiej opowieści, w której autorka pokazuje historię dolegliwości, na którą cierpiały dzieci, drogę ich leczenia oraz w jaki sposób ona sama dochodziła do właściwej diagnozy, dzięki której doszło do usunięcia dolegliwości, z którą rodzice i lekarze nie mogli do tej pory dać sobie rady. Historie uzupełnione są informacją na temat danego schorzenia, co go wywołuje, jakie są jego objawy, na czym polega badanie stosowane przy diagnozie. Opisuje też przy tym skutki uboczne tradycyjnie przyjmowanych leków, które często zapisywane są w tradycyjnej kuracji i dlaczego często nie są one skuteczne. W przykładach podanych przez autorkę przyczyną złego stanu zdrowia było złe odżywianie się. Wystarczyło zmienić jakiś składnik diety, uzupełnić ją w odpowiednie witaminy czy minerały, zmienić nawyki żywieniowe by stan zdrowia małego pacjenta uległ poprawie.

W książce jest bardzo dużo porad, wskazówek i wiedzy medycznej, którą każdy rodzic powinien przyswoić. Czy wiesz na przykład jak zrobić próbę diety bezglutenowej, co spożywać przy danej dolegliwości, co to jest gluten, celiakia i jak pomóc tym, którzy na nią cierpią, jak ważny jest cynk, magnez i w jakich produktach go znaleźć, jaką rolę pełni w organizmie błonnik, jakie czynniki wpływają na bezsenność, co to jest melatonina? Znajdziesz tu również przykładowe jadłospisy, przepisy dla maluchów np. przepis na „pyszne mleko Kelly”, listę produktów, które zawierają potrzebne składniki i witaminy.

Dzieci nie powinny cierpieć lecz cieszyć się życiem dlatego wiele zależy od dorosłych. Jak mówi sama autorka: „Uczę rodziców, jak należy myśleć o zdrowiu i jak zostać detektywami zdolnymi rozwikłać tajemnice nieuchwytnych przyczyn kłopotów zdrowotnych swoich dzieci.”

Zanim zaczniesz faszerować swoje dzieci antybiotykami i innymi niezdrowymi środkami zwróć uwagę na to co ma na talerzu. Przyczyna bólu brzucha, wymiotów, bezsenności może być prostsza niż myślisz. Niech Twoje dziecko je na zdrowie!